Hvězda smrti byla zničena, ale to není konec Impéria. Povstalcům ještě nastanou krušné časy. Luke Skywalker je pro všechny momentálně hrdin...

Zbraň rytíře Jedi | Jason Fry

Hvězda smrti byla zničena, ale to není konec Impéria. Povstalcům ještě nastanou krušné časy. Luke Skywalker je pro všechny momentálně hrdinou a nová naděje pro budoucnost galaxie. On sám to ale necítí. Jeho výcvik na rytíře Jedi byl utnut velmi brzy a proto se vydává na další mise a úkoly, které mu Povstalci svěří. Jedna jeho osobní mise ho ale zavede na planetu Devaron, kam ho táhne samotná Síla.


Zbraň rytíře Jedi je krátká novela odehrávající se mezi epizodami Nová Naděje a Impérium vrací úder. Dějově těsně navazuje na událost zničení Hvězdy smrti a podle anotace můžete v příběhu najít odkazy na novou sedmou epizodu - Síla se probouzí. V originále kniha vyšla na začátku podzimu společně s dalšími třemi novelami, které měli za úkol podpořit propagaci nového filmu. Tyto čtyři knihy jsou svým pojetím i zpracováním věnovány spíše mladším čtenářům. Pro ty dospělé pak vyšel román Aftermath.

Celou recenzi si můžete přečíst na mém knižním blogu nebo webu fantasyknihy.eu

0 komentářů: