Název nové epizody je konečně tu! Včera byl oficiálně oznámen titul osmé epizody, které se dočkáme letos v prosinci - The Last Jedi. Samozř...

The Last Jedi!

Název nové epizody je konečně tu! Včera byl oficiálně oznámen titul osmé epizody, které se dočkáme letos v prosinci - The Last Jedi. Samozřejmě se hned vyrojili prudiči, kterým název nepřijde originální apod. Kašlat na ně! Stejně jako kašlu na současnou módu hejtovat Sílu se provází... O tom by se totiž dalo debatovat hodiny, dny, týdny atd. Mě totiž osobně více zajímá, co nám nový název může povědět.

Název epizody s největší pravděpodobností odkazuje na Luka. Už z úvodních titulek Síly se provází víme, že Luke je poslední Jedi. V diskuzi na facebooku ale někdo trefně komentoval, že množné číslo Jedi je Jedi. Takže můžou být třeba dva? Ano, často se mluví o tom, že Rey je Lukova dcera a bylo by to asi fajn, ale byla bych ráda za něco originálnější, něco z čeho budu vykolejená ještě týden po filmu. Další věcí je ale to slovo "last". Poslední. Bere se to jako definitivní konec? Znamená to další smutný odchod oblíbené postavy?

Mistr Yoda Lukovi řekl, že jakmile zemře, tak on bude poslední Jedi... Luke ale cvičil novou generaci Jediů, kterou sice nejspíše vyhladil Kylo Ren, ale co když někdo přežil. Rey? Těch otázek a spekulací tu může být zase tisíce. Představitelka Rey ale prozradila, že zná totožnost Reyiných rodičů a že to není zase tak vůbec důležité, jak si všichni myslíme. Uvidíme!


Červené logo! To byla asi první věc, která mě trkla do očí. Červené písmo... hm že by temná strana rozvířila pořádně hladiny vody? John Boyega aka filmový Finn včera na svém instagramu nahodil název epizody se zajímavým hastagem #timetogowar, čas jít do války. Epizoda VIII se asi ponese v temnější atmosféře. Hnidopiši samozřejmě budou hned vidět návaznost na Epizodu V, která oproti IV byla taky více dark. Určitě to ale naznačuje, že se stanou špatné věci. Možná někdo zradí. Možná někdo umře. Můžeme spekulovat o postavě princezny Leii, jejíž představitelka o Vánocích zemřela, ale jelikož se s ní počítalo i do deváté epizody, kdo ví, jak to s její postavou vymyslí.

Síla se probouzí nám představila dvě nové postavy představující temnou stranu - Kylo Rena a vůdce Snoka. Kylo se sice zatím ukázal jako trochu větší fňukna, která se musí ještě co učit, ale třeba ještě překvapí. V žilách mu kolují dobré geny a velká motivace dokončit to, co začal jeho děda. A tom, co Darth Vader začal, dokončil, nedokončil, to by byla taky debata na dlouho. A pak tu máme Snoka a neustálé řešení, kdo to sakra je. Darth Plagueis? Císař Palpatine? Těch teorií je milion, některé šílenější než druhé. Osobně tuhle postavu vůbec neřeším a proto si počkám, co bude.

A jak název nového filmu vidíte vy? Originální nebo nezajímavý?
O čem si myslíte, že film bude?

0 komentářů: